, Warszawa

9 Forum Sektora Wołowiny

Zrównoważona wołowina - wysoka jakość, dobrostan zwierząt, czyste środowisko

O wydarzeniu

Kluczowe zagadnienia IX Forum Sektora Wołowiny:

Rola WPR oraz Krajowych Planów Strategicznych dla WPR w transformacji sektora wołowiny w kierunku bardziej zrównoważonym z uwzględnieniem:

  •  rola społeczna produkcji bydła,
  •  poprawy dobrostanu bydła,
  •  redukcji substancji aktywnych w leczeniu zwierząt,
  •  redukcji emisji gazów cieplarnianych,
  •  zarządzania jakością kulinarną wołowiny.

Debatę rozpoczniemy dyskusją nt. społecznej roli zwierząt gospodarskich. Pod presją social mediów, w debacie publicznej w ostatnich latach zapominamy jak ważną rolę społeczną wypełnia produkcja zwierzęca. Tę część debaty poprowadzą sygnatariusze Dublin Declaration of Scientists Societal Role of Livestock www.dublin-declaration.org

W kolejnej części przejdziemy do "zajęć praktycznych" i skupimy się na próbie sfomułowania definicji zrównoważonej produkcji bydła mięsnego, żywca wołowego. Punktem wyjścia do debaty będzie tekst propozycji opracowany przez COPA COGECA. Ta inicjatywa jest podjęta w związku ztrwającymi pracami Komisji Europejekiej, ktora w tym roku ma opublikować definicję zrównowazonej produkcji.

Inicjatywa Komisarza ds zdrowia, ktorej celem jest przyjęcie nowych minimalnych warunków dobrostanu zwierząt będzie przedmiotem kolejnej debaty.

Tradycyjnie jedną z debat poświęcimy innowacjom w rolnictwie i w otoczeniu rolnictwa.

W ostatniej debacie będzie dyskutowana rola WPR oraz Krajowych Planów Strategicznych dla WPR w transformacji sektora wołowiny w kierunku bardziej zrównoważonym.

 

Aktualności

Zdjęcie do artykułu zatytułowanego aplikacja mobilna dla uczestników
2023-01-23 13:10 aplikacja mobilna dla uczestników
Szanowni Państwo,zapraszamy do pobrania aplikacji mobilnej posiadającej wiele przydatnych funkcjonalności i będącej cały czas pod ręką. Aplikacja umożliwia bezpośredni kontakt z innymi uczestnika...
Czytaj więcej...
Zdjęcie do artykułu zatytułowanego DOWIEDZ SIĘ - Kluczowe zagadnienia Forum
2022-12-21 13:42 DOWIEDZ SIĘ - Kluczowe zagadnienia Forum
Czy czeka nas transformacja metod produkcji w kierunku wołowiny zrównoważonej niskoemisyjnej?W strategii „Od pola do stołu” KE podkreśliła, że w odniesieniu do mięsa w ramach nowej polityki będzi...
Czytaj więcej...
Zdjęcie do artykułu zatytułowanego Udział Gości Honorowych
2022-12-16 16:51 Udział Gości Honorowych
Udział w IX Forum zapowiedzieli Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski oraz Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.
Czytaj więcej...
Zapraszamy do pobrania aplikacji mobilnej
  • Pobierz na Google Play
  • Pobierz na AppStore