Aktualności

IV Forum Sektora Wołowiny - już co raz bliżej.

Wybitni eksperci, najważniejsze tematy branżowe oraz możliwość nawiązania cennych kontaktów biznesowych - IV Forum Sektora Wołowiny już w listopadzie!

Więcej »

III Forum Sektora Wołowiny- RAPORT

Zapraszmy do lektury Raportu III Forum Sektora Wołowiny

Celem III Forum Sektora Wołowiny było przeprowadzenie dyskusji na temat takiej strategii sektora wołowiny a w szczególności uczestników łańcucha dostaw wołowiny, która zagwarantuje zrównoważony rozwój na rynku wewnętrznym oraz ekspansję na rynkach eksportowych.

Zachęcamy do lektury Raportu III Forum Sektora Wołowiny!

Więcej »

Produkcja wołowiny w Systemie QMP

Hodowla w systemie QMP - jakie zasady obowiązują właścicieli bydła mięsnego? Na co należy zwrócić uwagę? Dlaczego warto produkować wołowinę w Systemie QMP?

Więcej »

4 miliony euro na promocję wołowiny

Unijny komisarz ds. rolnictwa Phil Hogan chce przeznaczyć 4 mln EUR na promocję sprzedaży mięsa wołowego na rynkach trzecich w 2017 r.

Więcej »

Polska będzie wolna od BSE!

Polska będzie wolna od BSE. Inspekcja Weterynaryjna rozpoczęła procedury uznania nas za kraj niezagrożony tą chorobą. Taka decyzja otworzy nam nowe rynki zbytu na wołowinę i sprawi, że rentowność branży wzrośnie.

Więcej »

Rusza seria szkoleń dla producentów żywca wołowego!

PZPBM rusza z serią szkoleń: "System QMP, profesjonalne doradztwo szansą zwiększenia dochodowości produkcji bydła opasowego"

Więcej »

Wzrośnie pogłowie bydła mięsnego?

Analitycy rynkowi przewidują, że zwiększy się pogłowie bydła mięsnego w Polsce.

Więcej »

Nasza wołowina pojedzie do Maroko. Jest zgoda

Polska wołowina może być eksportowana do Maroko.

Więcej »

Polska wołowina trafi na saudyjski rynek

Kolejny rynek otwiera się na polską wołowinę. Tym razem nasze mięso pojedzie do Arabii Saudyjskiej.

Więcej »

Za nami II Forum Sektora Wołowiny

– Cały sektor produkcji wołowiny w UE powinien się integrować – zachęcał podczas tegorocznego II Forum Sektora Wołowiny w Warszawie Jean Pierre Fleury, przedstawiciel Narodowej Federacji Bydła (FNB)

Więcej »

Na rynku wołowiny Polska jest coraz ważniejszym graczem

Od początku roku mocno w górę idzie sprzedaż wołowiny z Polski. W pierwszych ośmiu miesiącach bieżącego roku eksport nieprzetworzonego mięsa zwiększył się o 16,5 proc. do 237,3 tys. t.

Więcej »

Prawdziwa sztuka to wydać pieniądze efektywnie

Sztuką jest wydać pieniądze dobrze i efektywnie – powiedział Krzysztof Jurgiel minister rolnictwa i rozwoju wsi podczas dzisiejszego spotkania z rolnikami z województwa łódzkiego, którzy wzięli udział w szkoleniu dotyczącym Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Więcej »

Branża spożywcza po raz kolejny spotka się w Warszawie

Wystawa WorldFood Warsaw na stałe już wpisała się w kalendarz polskich i międzynarodowych targów poświęconych branży spożywczej.

Więcej »

Wzrosła produkcja wołowiny w UE

Europejscy rolnicy w bieżącym roku zwiększyli dostawy bydła i jednocześnie we Wspólnocie wzrósł import wysokiej jakości wołowiny.

Więcej »

Nowy Minister- nowe cele

Stabilizacja rynków rolnych, poprawa jakości życia na obszarach wiejskich oraz uregulowanie obrotu ziemi – to zdaniem posła Krzysztofa Jurgiela, nowego ministra rolnictwa, najbardziej palące problemy polskiej wsi.

Więcej »

Eksport wołowiny z Polski wzrósł o 13%

W okresie styczeń–sierpień 2015 r. z kraju wywieziono w ekwiwalencie tusz 283 tys. ton żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych, a więc o 13% więcej niż w porównywalnym czasie 2014 r. - podaje Agencja Rynku Rolnego.

Więcej »

Agencja Rozwoju Obszarów Wiejskich zamiast ANR, ARR i ARiMR

Henryk Kowalczyk oraz Jan Ardanowski są wymieniani, jako kandydaci na przyszłego ministra rolnictwa w nowym rządzie PiS. Ten ostatni w tym tygodniu Polskiej Agencji Prasowej przedstawił ramy programu dla rolnictwa, jaki nowy rząd w następnych latach zamierza realizować. Nie zostanie zlikwidowana KRUS a podatek dochodowy dla rolników nie będzie wprowadzony. Ma też powstać super agencja rolnicza, która połączy ARR, ANR i ARiMR.

Więcej »

Prezes PZPBM: Wzorujmy się na najlepszych

Nauka od lepszych to dobry sposób szukania drogi rozwoju, dlatego Jerzy Wierzbicki, prezes PZPBM poleca zapoznać się z tym, jakie działania w sektorze wołowym podejmują m.in. Australijczycy i Anglicy.

Więcej »

Czesi rozsmakowali się w polskim mięsie

Od stycznia do końca sierpnia bieżącego roku o ponad 16 proc. rdr wzrosła sprzedaż polskiego mięsa i wyrobów mięsnych do Czech. Mięso było zarazem najbardziej popularnym produktem żywnościowym sprowadzanym z Polski - informuje serwis agrobiznes.money.pl.

Więcej »

Krzyżówka w oborze się opłaca!

Wprawdzie krowa mleczna daje dochód z mleka i cielę raz w roku, ale poprawić opłacalność produkcji bydła może mięso ras mięsnych. Wszędzie tam, gdzie z różnych powodów produkcja mleka nie ma dużych możliwości rozwoju, pojawia się szansa dla produkcji wołowiny kulinarnej.

Więcej »

Już niebawem rusza nabór wniosków o wsparcie w ramach programu "Modernizacja gospodarstw rolnych"

Już niebawem Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie nabór wniosków o wsparcie w ramach programu "Modernizacja gospodarstw rolnych". Dokumenty będzie można składać od 19 października do 17 listopada 2015 roku.

Więcej »

Rynek wołowiny jest uzależniony od mleczarstwa (video)

Polski rynek wołowiny jest bezpośrednio uzależniony od rynku mleczarskiego - powiedział w rozmowie z serwisem portalspożywczy.pl Jerzy Wierzbicki, prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego. VIDEO

Więcej »

Francuski eksport wołowiny sparaliżowany. Kolejny cios dla hodowców

Epidemia gorączki krów paraliżuje eksport wołowiny. To kolejny cios dla hodowców, którzy dotąd tracili pieniądze na obniżce cen skupu.

Więcej »

Wywalczyli pomoc, ale nie dla siebie

Unia Europejska obiecała dać pół miliarda euro na pomoc dla rolników. Jednak prawdopodobnie niewiele z tego przypadnie producentom mleka. Tymczasem to głównie oni wywalczyli w Brukseli pieniądze – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Więcej »

Tysiące rolników zablokowało Brukselę. KE obiecuje pomoc

Ponad sześć tysięcy rolników, głównie hodowców bydła, oraz dwa tysiące ciągników wstrzymało wczoraj w Brukseli ruch. Farmerzy z wielu europejskich krajów wzięli udział w proteście przeciwko niskim cenom skupu surowców rolnych. Domagają się oni zwiększenia opłacalności produkcji rolniczej i działań interwencyjnych ze strony unijnych instytucji.

Więcej »

Co powie DNA?

Dają wyjątkową możliwość sprawdzenia, czy cielę będzie wydajną, zdrową i długowieczną krową. Sprawdzamy, na czym polegają badania DNA.

Więcej »

Trzeba stawiać na jakość

de00bd5a04d7adb377d41efe5d46198f

– Należy dbać o posiadane rynki zbytu i dostosowywać naszą produkcję do ich wymagań. Musimy wzmacniać naszą pozycje konkurencyjną w większym stopniu poprzez jakość niż obniżanie ceny – mówi Jerzy Wierzbicki, prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego, w rozmowie z „top agrar Polska”.

Więcej »

Polska może już eksportować wołowinę do Izraela!

shutterstock 116742643Polska może już eksportować wołowinę do Izraela. Jak poinformował na Twitterze Witold Katner, rzecznik prasowy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, izraelski audyt w Polsce zakończył się sukcesem. Zatwierdzone zostały trzy zakłady, a Inspekcja Weterynaryjna uzyskała prawo pre-listingu kolejnych.

Więcej »

Polskie mięso rusza na podbój Turcji

4 8Związek Polskie Mięso będzie promować krajowe produkty podczas targów WorldFood w Stambule. Działania odbywają się ramach kampanii „Zasmakuj w Europie”.

Więcej »

Spadek eksportu wołowiny z USA

3 1W maju 2015 r. eksport wołowiny z USA zmniejszył się o 14,1 proc. w porównaniu z majem 2014 r. do 88,5 tys. ton, natomiast jego wartość spadła o 5,5 proc. do 556,7 mln USD. Był to zarazem ósmy z kolei miesiąc spadku wywozu tego gatunku mięsa ze Stanów Zjednoczonych - podaje FAMMU/FAPA.

Więcej »

Wołowina rozkwita w statystykach

2 5Jednak jej producenci nie czują eksportowego ożywienia, które pokazują dane - donosi "Puls Biznesu".

Więcej »

Włosi kupując mięso najczęściej wybierają wołowinę

Pomimo, iż mięso wołowe stanowi tylko jedną trzecią koszyka sprzedaży mięsa ogółem, nadal wielu konsumentów włoskich wybiera ten właśnie gatunek mięsa podczas zakupów

Więcej »

Tajlandia staje się poważnym importerem wołowiny i bydła

Tajlandia staje się poważnym importerem mięsa wołowego oraz bydła w Azji, co jest wynikiem wzrostu gospodarczego, rosnącego popytu ze strony branży turystycznej oraz strategicznego położenia między Azją południową a północną.

Więcej »

Polscy producenci żywności zyskają na porozumieniu z Iranem

Normalizacja stosunków z krajem, który 85 proc. żywości importuje, to świetna wiadomość dla polskich rolników - mówił we wtorek wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, komentując doniesienia o porozumieniu nuklearnym z Iranem.

Więcej »

Spotkanie HCKO II Forum

W dniu 29 lipca w siedzibie Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego odbyło się spotkanie Honorowych Członków Komitetu Organizacyjnego II Forum Sektora Wołowiny.

Więcej »

Relacja wideo z I Forum

Zapraszamy do obejrzenia relacji z I Forum Sektora Wołowiny organizowanego w ramach Warsztatu POLSKA WOŁOWINA – WOŁOWINA Z PRZYSZŁOSCIĄ:

Więcej »

Materiały warsztatowe

Uprzejmie informujemy, iż wkrótce, na stronie internetowej beefforum.pl

Więcej »

Konferencja już wkrótce

Konferencja już wkrótce

Więcej »

Pan Marek Sawicki kontynuuje pracę

Pan Marek Sawicki kontynuuje pracę na stanowisku Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Więcej »

Goście z Australii

Ekspertami z Australii będą

Więcej »

Prezes PZPBM: Wzorujmy się na najlepszych

Nauka od lepszych to dobry sposób szukania drogi rozwoju, dlatego Jerzy Wierzbicki, prezes PZPBM poleca zapoznać się z tym, jakie działania w sektorze wołowym podejmują m.in. Australijczycy i Anglicy.

Więcej »

IV Forum Sektora Wołowiny - już co raz bliżej.

IV Forum Sektora Wołowiny - już co raz bliżej.

Wybitni eksperci, najważniejsze tematy branżowe oraz możliwość nawiązania cennych kontaktów biznesowych - IV Forum Sektora Wołowiny już w listopadzie!

Więcej »
Współfinansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa